FK Baník Most : FK Pardubice | 1:2 |

A je to tady, nejočekávanější výjezd jara.
Jedeme „Vlakem do Mostu“…
Odjezd byl domluven na sobotní poledne a tak se postupně scházíme v počtu pouhých 5ti kousků (protože někteří jsou nemocní, někteří našrot a někteří se na to prostě vys***i).  Bohužel to není slavné, ale lepší než kdybychom nejeli vůbec.  Kupujeme lístky SONE+ které vedoucí zájezdu Staník vykoumal jako nejvýhodnější.  Jelikož je nás jenom pět a lístky jsou pro tři dvojice (náš externista KK nastupuje až v Praze), tak jsme zlanařili pohlednou slečnu Štěpánku a svezli ji do Prahy s námi . Má to propadnout? Tímto slečnu Štěpánku zdravíme.

V Praze jsme potkali slušnou policejní jednotku, poté pana KK a nakonec také patičku příznivců jistého letenského týmu scházející se před výletem do „Černé metropole“ (Sparta hrála na Baníku). Přiznejme si to, dívali se na nás jak na exoty.

Vyjeli jsme tedy směr „mostecká uhelná“, po půlce cesty jsme si všimli že jsme obsadili kupé pro „tělesně postižené a matky s dětmi“. Co už… Po cestě jsme pozdravili Roudnici nad Labem a jeli dál. Bohužel 15km před Ústím n/L. to někoho přestalo bavit žít a svým činem zastavil na hodinu provoz na trati. To se nám fakt nelíbilo, protože čas výkopu se neúprosně blížil. Tak někteří z nás alespoň proluku využili k „rauchpause“ a navazování náhodných kontaktů. Ten pokérovaný týpek co jel do Teplic za svojí nezletilou právě rodící přítelkyní byl fakt krutý. Každopádně do Mostu jsme přijeli tak že jsme stihli ještě nákup v Penny a poté i v Tescu. Na stadion jsme přišli akorát na výkop. Rozvinuli zástavy a začali fandit. Ani jsme se nenadáli a už tu byl první klíčový okamžik – ve třetí minutě náš „SuperLůďa“ musel (úspěšně) čelit pokutovému kopu. Po celý první i druhý poločas oba kotle vytrvale fandily.  Nás bylo bohužel málo, ale i tak (s pomocí akustiky mosteckého stánku) jsme se neztrapnili. O to víc nás těšilo, že i v počtu nemnohém jsme viděli v 17.minutě krásný gól „pobrazilsku“ Honzy Hodase. Domácí kotel čítající „baj-očko“ 50 lidí, a vedený živelně se kroutícím Antonínem (jeho fyzičku bych fakt chtěl mít) se po oba poločasy téměř nezastavil. Ne nadarmo jsou mosteční považováni za fans špičku II.ligy. Ke konci 1.poločasu došlo také k největšímu výbuchu smíchu, když moderátor ohlásil že na stadioně je 963 diváků tak se mu ty stěží dvě stovky přítomných poněkud vysmály.

 

O poločase došlo k domluvenému přátelskému setkání s místními a nákupu tiskovin a suvenýrů na podporu jejich fanklubu. V druhém poločase oba kotle mírně ochably protože „severní vítr je krutý“ a vůbec se tomu nedivím. kolem 60minuty bylo domácími odpáleno pyro na které jsme my reagovali pokřikem „pyro není zločin“ a po chvíli odpálením první dávky našeho světelného parku. Stejná situace se do konce zápasu opakovala ještě 2x. Na tomto místě bych chtěl pochválit domácí pořadatele. Používání pyrotechniky sice bránili, ale když viděli že ji používáme s rozumem a ohledem na bezpečnost, tak to nehrotili. Pak již následovala pouze děkovačka hráčům, přátelské rozloučení s domácí skupinou a přesun přes kolotoče a Tesco k nádraží.

Poté již pouze dlouhá cesta se dvěma přestupama domů. Bohužel se ve stejný den a skoro i čas hrálo Superfinále florbalové extraligy a České dráhy očividně neměly žádný důvod k tomu aby přistavili odpovídající přepravní kapacitu. Takže jsme jeli namačkaní jak herinci.

Obecně lze říct, že jsme zažili nejnáročnější, ale také jeden z nejpovedenějších výjezdů sezóny. Vzdálenost 246km též značně zamíchala jarním „výjezdoměrem“ a jistý pán, co se po většinu výjezdu drbal na jistých partiích (prej špatné trenky), se tak po jediném výletu dostal do průběžné TOP10 výjezdníků.

Ještě jednou děkuji hráčům za jejich výkon, tak domácí skupině ULTRAS 1909 za vřelé přijetí a především děkuji nám samotným že jsme se nakonec vypravili.

Počet: 6 hlav
Vlajky: “Footbal Fanatics” + “On Tour”

celá fotogalerie:  ZDE
klubový článek + foto ze zápasu:  ZDE
report ULTRAS1909: ZDE

<s!>


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

You May Also Like

2 thoughts on “FK Baník Most : FK Pardubice | 1:2 |

  1. velkej DÍK a RESPEKT všem co jeli ;) strašně pohodová sobota to byla…vod A do Z :)) s láskou KK

  2. Doufám, že se zachrání a přijedeme k nim ve větším počtu! Jinak fakt sorry, ale nebylo mě nejlépe…(nejsem ten co se vymlouvá na výjezdy)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *