FK Viktoria Žižkov : FK Pardubice |2:0|

Několik dní před výjezdem nabádáme fanoušky k výjezdu do Prahy, kde jsme minulou sezonu převedli dobrý výkon v hledišti i na hřišti. A ještě pár dnů před výjezdem to vypadá na velice slušný počet naší skupiny, ke které se měl přidat „zelený sektor“ a navýšit tak náš počet. Sraz na vlakovém nádraží je brzo ráno a tak se obáváme zaspání a obavy byly oprávněné. Našeho vlajkonoše jsme museli dokonce osobně vzbudit. :D Přibližně osm fanoušků se vydalo o vlak dříve a na nádraží zůstala jedenáctičlenná skupinka. Zakupujeme lístky a míříme směr vlak, ve kterém se nasnídáme, napijeme a vylijeme na zem vše co se dá. Po příjezdu do Prahy nás uvítá vydatný déšť . Naše kroky míří  před halu, kde čekáme na další fanoušky, kteří již v Praze  jsou.  Cestou vylepujeme několik samolepek a bavíme se po svém. Jelikož je stadion coby kamenem dohodil, tak jsme za deset minut před žižkovskou branou, kde zakupujeme vstupenku a míříme na prohlídku od místních “SECURITY“. Na stadion bohužel  nebyl vpuštěn jeden náš fanoušek, který prý měl moc alkoholu v krvi. Velice mě překvapil povolený vstup na hrací plochu, abychom si lépe pověsili vlajky.

Bohužel se naše skupina roztrhala, půlka seděla pod krytou tribunou a půlka stála na dešti za brankou. Ale ani to nás neodradilo a v menším počtu začínáme vcelku solidně fandit. Na konci prvního poločasu neproměnil Petr Kudrna brankovou příležitost a do kabin se šlo za stavu 0:0. Myslím si, že tento moment ovlivnil celý zápas. Po nohejbalové a volejbalové pauze se dáváme opět do našeho klasického povzbuzování , ale bohužel v 50. minutě dostáváme branku , která supportu moc nepřidá. A aby toho nebylo málo, tak po šesti minutách dostáváme další branku, která byla poslední celého zápasu. I přes to si chceme zápas užít a odpaluje se první pyro, které zvedne fandění . Konečně se také chytl nový, myslím velmi povedený pokřik, „PAR-DU-BI-CE s tleskáním“ který se snad udrží i na domácích zápasech. Ke konci zápasu nafukujeme balonky a odpalujeme další pyrotechniku. Domácí  kotel za brankou  v počtu cca 25 lidí a dalších 20 na hlavní tribuně. Velice mě překvapila odpovídačka „VIKTORKA – ŽIŽKOV“, za kterou mají velké plus.

Po zápase jdeme sbalit vlajky a u vchodu již čeká PČR, která si šla pro neznámého pyromana. Jedna osoba je zadržena a odvezena na stanici, kde probíhá výslech. Našim úkolem je najít stanici a odvést si „výtečníka“. Čekání trávíme v jedné žižkovské herně, kde si krátíme čas hraním fotbálku, lepením samolepek apod. Po hodině odcházíme směr nádraží i se zadrženou osobou a cestou řveme ještě pár pokřiků.

Dost lidí se na výjezd opět bezdůvodně nedostavilo a nebo zjistilo, že má pršet a tak raději zůstali doma u onlajnů. Někomu do toho zrovna v den zápasu skočila práce apod. Pokud můžete odložit výjezd, tak můžete odložit i jinou práci a na výjezd jet.  Každý by se měl nad sebou zamyslet…