FK Baník Most : FK Pardubice | 2:2 |

Los FNL nám hned na páté kolo přidělil vzdálený, ale na jaře velmi povedený výlet do kraje uhlí a paneláků, tedy na stadion Baníku Most.

V kombinaci s oběma dosavadními výjezdy a nadšením některých nových členů se očekávaly velké věci, ale i třetí ligový výjezd nakonec doprovází naše už tradiční domluvy, nervy a spekulace, kdo pojede, kdo nepojede a kdo pojede možná, když se mu podaří vyvenčit psa. Ale nakonec se na nádraží schází (vzhledem k délce výjezdu) solidních devět hlav, čímž o tři hlavy překonáváme náš jarní výkon. Cesta, přes Prahu až zhruba po Ústí nad Labem, probíhá v tradičním duchu povídání, umírněném chorálování, případně umírněném upravování vzhledu okolí vlepkami, nezbytným pozdravem Roudnici nad Labem a diskusemi s ostatními účastníky provozu. Pozitivní je i skutečnost, že tentokrát se nikdo nerozhodl skočit pod náš vlak, případně nevzplanula lokomotiva, jako se nám při dřívějších výjezdech na Ústecko stávalo. První komplikace přichází ve zmíněném Ústí, kde se jednak do vlaku navaluje neuvěřitelné množství lidí, tady patří dík Murcimu, který nešel na rauchenpausu a uhájil tak kupé před teplickým, duchcovským a podobným davem.  Druhak se ztrácí Tragéd (tato událost se později opakovala na všech dalších zastávkách). Ne, že by jeho ztráta byla nějakou extra katastrofou, ale i tak si většina z nás oddechla, když se se svým nezaměnitelným výrazem vynořil z hlubin vagónu s vysvětlením, že byl na toaletě…

Po příjezdu do Mostu, se vzhledem k neskutečně hnusnému počasí, rozhodujeme strávit nějaký čas v nádražní hospodě. Probíhá pivování, turnaj v šipkách (je to nepodstatná informace, ale samozřejmě jsem vyhrál), debatou s místními a Murci se rozhodl ochutnat všechno ,,jídlo´´, které má ten den nádražka v nabídce, včetně odporně vypadajících, ale prý velmi dobrých matjesů. Poté se přesuneme, v o něco menším dešti, na stadion Josefa Masopusta, kde vyzvedneme klubem zajištěné lístky. Chvíli se sice čeká před stadionem na Tragéda, ale po chvíli, kdy je jasné, že je to zcela zbytečné, jdeme dovnitř. Věšíme vlajky a prcháme pod zastřešenou část sektoru. Rozjíždíme v osmi lidech velmi dobrý support a jsme brzy odměněni. Tentokrát nás totiž na rozdíl od jara nepřivítají domácí penaltou ve třetí minutě, ale naopak naši borci v červeném rychlým gólem. Vstřelená branka zvyšuje naší už tak slušnou aktivitu a řve se jako o život. Domácích je sice jen okolo čtyřiceti, ale support mají hlasitý a kvalitní, to se jim musí přiznat. Celkově je na stadionu maximálně nahlášených třista, roli určitě hraje i nechutné počasí. Zhruba po čtvrt hodině spatřujeme na ploše kromě fotografů a podavačů míčů rovněž známou postavičku, mířící k našemu sektoru…ano, Tragéd našel stadion! Bohužel nenašel správný vchod a za značného pozdvižení security je asi po dalších dvaceti minutách doveden až k nám. Ke konci poločasu Most podivným gólem vyrovnává a s tím trochu uvadá i náš do té doby luxusní support, který zůstává vlažný až do pauzy. O přestávce většina lidí míří za občerstvením, Murci si dává svůj čtvrtý oběd, zbytek klobásuje a pivuje. Ve druhém poločase se zvedáme na hřišti i v hledišti, což sedm minut před koncem přináší vedoucí gól Pardubic! V sektoru zavládla euforie, řev vytočený na maximum, chorál střídá chorál a všeobecně panuje parádní atmosféra. V době kdy už se všichni připravují na děkovačku a slaví nečekané tři body nastupuje v tomto kraji zavedená klasika…V době čehosi, co popisují mostecké weby jako neuvěřitelný tlak, se ve skrumáži před pardubickou brankou kácí k zemi jeden z domácích a rozhodčí píská penaltu. V tu chvíli všichni včetně hráčů cítíme, jakoby nás přejel kombajn…všechna dosavadní snaha je v prdeli, my v sektoru řveme a nadáváme, oni na hřišti také, ale je to samozřejmě hovno platné (kdo tu penaltu později viděl ze záznamu, hledá v trestním zákoníku sazby pro vraždu, krádež nebo minimálně těžký ublížení na zdraví). Domácí borec proměňuje, neoznačený týpek v našem sektoru (taky doporučuju na jaře do mosteckýho sektoru podobnýho provokatéra nasadit) řve nadšením a rozhodčí píská konec. Po obludném konci zápasu probíhá z obou stran srdečná děkovačka, sbalíme deštěm prochcaný vlajky a vydáváme se k nádru.

Cestou nás sleduje (tak nenápadně, jak to umí jen oni) jedno auto PČR, ale záminku pro lustraci ani další radosti jim nedáváme. Po krátkém pivingu v nádražce a nákupech vyrážíme osobákem směr východ. Cestou se bavíme, nafukujeme, propichujeme a pálíme Štěrbičovy balónky, IP zkouší parkour, proběhne střet jeden na jednoho beze zbraní ve složení Synek vs Tragéd (výhra jde jednoznačně na stranu Martina, druhé kolo Kuba odmítá), průvodčí rezignuje na jakýkoliv odpor a jen s odevzdaným výrazem prochází rozpoutaným peklem tam a zpět. V Ústí proběhne jedno speciálně nasvícené focení a pokračuje se v unavené a pospávací atmosféře do Prahy a poději do Pardubic (jediné vzrušení přináší snaha předsedy a IP o sbalení francouzských turistek v Holešovicích). V Pardubicích se přirozeně rozpouštíme, ve třech ještě zajdeme do oficiálního nonstopu FKP a oficiálně výjezd ukončujeme. Jen Tragéd zůstává…

A.M.F.!!! (s láskou KK)

Domácí: cca 40 v kotli, support dobrý, 2 vlajky, pyro při děkovačce (zčásti z nasrání jsem nevnímal, co přesně odpalujou, ale vypadalo to solidně), maximálně 300 diváků celkově.

Hosté: 9 v sektoru, support většinou výborný a stálý, 3+1 vlajky: (Ultras Pardubice + Pardubáci On Tour + červeno-bílá + Gumovka v igelitce, pyro nebylo (vinou jestřábího oka domácích)

Vzdálenost: 2×256 km, vlakem


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

You May Also Like

2 thoughts on “FK Baník Most : FK Pardubice | 2:2 |

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *