BKS Pardubice : Lions J.Hradec | Tesla & Beksa na basketbalu

Je to přesně týden co jsme se vydali na výjezd do Kolína s Beksou. A po minulé úspěšné akci na florbale, rozhodli jsem se i tentokrát že půjdeme společně zafandit do domovské haly na Dukle. Před halou se scházíme 45 minut před začátkem v počtu asi 15 kousků a míříme směrem ke vchodu do haly, kde nás hned oslovilo občerstvení s velice lidovými cenami např: Párek 15,- či kofola 0,5l za 12,- . Někteří z nás volí občerstvení, jiní se baví se svými přáteli. Jak čas dále plyne schází se nás víc a víc a konečné číslo se zastavuje na 25 fanaticích těších se na zápas.

Když jsme se dostali do haly, vyvěšujeme vlajku, a začínáme se pomalu zahřívat. Bubnování se ujímá na první čtvrtinu Jakub. Zápas začíná a my spouštíme velice hlasitý support který se v hale krásně ozývá. Beksa se velice rychle dostává do vedení o 10 bodů a to se odráží na supportu který byl i nadále velice kvalitní. Je konec čtvrtiny a následuje 2 minutová přestávka při které se mnozí jdou rychle občerstvit a zbytek nás zůstává na tribuně. Na začátek 2. čtvrtiny se ozývá z našich řad pokřik „udavači, udavači hej hej“ který se velice rychle ujímá a je mířen na místní fanoušky sedící pět řad pod námi. Právě na ty, díky kterým nám byl znemožněn vstup na zápas v Kolíně. I ve druhé čtvrtině držíme kvalitní support a náš tým i nadále navyšuje svůj náskok až na 20 bodů. Po 2. čtvrtinách v hale jsem mokrý až na pr***i a tak využíváme 15 minutovou přestávku k občerstvení a také schlazení se venku. Scházíme se postupně na tribuně a náš mohutný support může pokračovat. Do 4. čtvrtiny vstupujeme s jasným vedením a užíváme si poslední čtvrtinu kdy je už všem jasné, že náš tým už má vítězství v kapse. Postupně se k nám přidávají i někteří, který kolem nás seděli, tleskáním do rytmu chorálů.

Konec zápasu Beksa vyhrála 104:74 a my slavíme výhru. Hráči si plácají s diváky ze spodních řád a jdou se na závěr protáhnout. Většina diváků odchází do svých domovů, ale my zůstáváme a dále zpíváme chorály!! Jeden z nich „Pojďte mezi pojďte mezi nás…“ hráči berou doslovně a šplhají za námi na tribunu, kde si užíváme společnou děkovačku tradičním pokřikem „Povstaň jsi-li pardubák“. Klukům poděkujeme za předvedený výkon a odebíráme se směrem ven z haly. Někteří míří ihned do svých domovů jiný míří do hospody, kde popíjíme a bavíme se.
Závěrem chceme poděkovat všem kdo přišli a doufáme že se příště zase zůčastní.