Pardubice – Hradec Králové
aneb když DERBY dostane další rozměr…

DSC_4275_1200pxPoslední kolo druhé ligy, zamotaný postup do ligy a ještě k tomu derby. Tohle mobilizuje v Pardubicích snad každýho, kdo se někdy mihnul kolem fotbalu. I přes, slušně řečeno, dementní termín, i přes události posledních kol a s tím spojenou všeobecnou hysterií a dokonce i přes opravdu nevídaně masivní nasazení represivních složek, derby nakonec naplnilo naše očekávání.

Před zápasem byl, až na mediálně dostatečně zvěčněný útok Hradce na Ex a pár dalších drobností, víceméně klid. Slibovaný Orwell u vchodu se taky nekonal, takže jsme mohli věnovat dostatek času na přípravu. Bohužel den před zápasem bylo policejními aktivisty na obou stranách odhaleno a zabaveno velké množství pyra, nicméně obě strany nakonec něco málo dovnitř dostaly.

hk1Schází se nás v sektoru zhruba 70, tak tři čtvrtiny aktivně fandí celých 90 minut, dokonce i po gólu, který nás zchladil asi víc než kdy jindy. Ale udrželi jsme chorály až do konce. Výraznou nevýhodou je malá kapacita vyprodaného stadionu, na druhou stranu vzhledem k nechuti našich párkožroutů cokoliv zařvat, to vlastně zase tak klíčová ztráta není… Hradec přijel v úctyhodném počtu, ale support místy dost skomíral, celkově počet okolo 600 lidí je rozhodně mimořádný a celková atmosféra by patřila k nadprůměru i v první lize.

Jako první choreo vytahujeme při nástupu lehce podsvícenou plachtu s koněm a nápisem DO BOJE, kterou stahujeme s úvodním hvizdem. Další je v čase 13:12 vzájemné choreo s HK – nápis „Východní Čechy proti buzeraci fans“ a nakonec ve druhém poločase plachta s nápisem „Pelta má rád pyro“ doprovozená malou ukázkou našich pyrotechnických možností. Zde chci opět poděkovat některým našim ,,fanouškům“ a security za to jak se snažili lidem držícím plachtu jejich úkol zpříjemnit (vyližte si prdel). Na hostující straně byla, kromě vzájemného chore,a rovněž plachta Kiss On Tour a ještě po vběhnutí Hradce na plochu něco proti Pardubicím.
hk4Pyrotechnika byla z obou stran, z naší bylo odpáleno zejména pár dýmovnic, Hradec se prezentoval taky poměrně pestrou škálou.

Po zápase, kdy Hradec vbíhá na plochu našeho stadionu, kde nerušeně slaví postup do ligy, což se nám opravdu příliš nelíbí, dochází k ostřejší výměně názorů se security, která byla včera obzvlášť v náladě, vše končí strkanicí a nakonec solidní vatrou z chorea přímo v sektoru.
Po zápase dochází k několika menším konfrontacím, proběhne několik výměn suvenýrů, ale i vzhledem k počtu ACABů vše většinou velmi rychle končí.
Po městě se pohybuje několik skupinek obou stran, které na sebe občas narážejí, vše končí na nádraží, kde se snažíme o rozloučení s hosty, ale vzhledem k počtu přítomné PČR se opravdu pouze loučíme a rozcházíme.

_______________________________________________________

Fotoreport od Staníka (ze zápasu i z mechowských oslav)

zdroje foto v galerii: Staník | supporters.cz | Zdeněk Vacek | a dalšíJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

You May Also Like

3 thoughts on “Pardubice – Hradec Králové
aneb když DERBY dostane další rozměr…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *