FK Bohemians Praha : FK Pardubice (0:3)

stri1Je tu konečně první letošní výjezd na fotbal fanoušků z Pardubic. Tentokrát naše kroky mířili na Střížkov v Praze, kde jsme se sešli ve velkém počtu. Přestože celý týden bylo krásné počasí, v sobotu nám v Praze dost pršelo, ale ani to nás od účasti neodradilo. Jelikož se některým jedincům ráno nepodařilo vstát pravou nohou, byl sraz poněkud posunut. I toho jsme ale využili na nekonečné počítání naší skupiny, abychom konečně zakoupili lístky a mohli se vydat na cestu.

Ve vlaku byla (ostatně jako vždy) dost uvolněná nálada a všichni se těšili až budeme na místě. U záchodků a v uličce, kde jsme trávili cestu, jsme vylepili pár nových nálepek a co nevidět jsme už vystupovali v Praze. Cestou v metru zábava pokračovala. Nejvíce si asi výjezd užil nejmenovaný mladík, kterému se většina skupiny dost nápadně vyhýbala.

stri2Když jsme dorazili na stadion, kde snad pršelo ještě víc, koupili jsme lístky a nechali se trapně prohledat od „rádoby ochranky“ a pokračovali na tribunu. Před vstupem na tribunu nám bylo pohrozeno, že pokud budeme házet pyrotechniku, okamžitě nás vyvedou. Pro jednou jsme se tedy rozhodli, že budeme slušní. Když jsme se usadili na místa a ochranka nás obklíčila, začalo se hrát. S tím přišlo i první fandění a pokřiky. Netrvalo dlouho a už ve 26. minutě střelil první gól Lukáš Pouček, který využil zaváhání brankáře. Hráči si zatleskali a hrálo se dál. O pár minut později jsme rozjeli rychlou akci u branky domácích, kde Tomáš Dostálek poslal míč před branku a tam si ho Radek Hochmeister nešťastnou náhodou nechal spadnout do sítě. Pardubice tedy vedly po prvním poločase 2:0.
stri10Hned na začátku druhé poloviny ovlivnilo dění na hřišti vyloučení pardubického hráče Radima Fikejze. Domácí tedy zvýšili svoji aktivitu, ale ani to jim nepomohlo k vítězství, protože na samotném závěru utkání střelil třetí a poslední pardubiceký gól Martin Hundák. A to už jsme se na tribuně neudrželi a šly dolů nejen šály, kterými se mávalo, ale i trika a další svršky. Atmosféra byla opravdu výborná, i přesto, jaké bylo počasí.

Pomalu jsme se oblékli a vyrazili na metro. Na místě se k nám pak přidala skupinka asi 10 policistů, kteří byli tak moc hodní, že nás doprovodili až na hlavní nádraží. Když jsme se konečně dostali do vlaku, začali jsme opět nasávat.. atmosféru samozřejmě! Na cestě zpátky byli odcizeny a poté nazpět vráceny jedny tepláky, jeden pár ponožek a jeden pár bot. Také jsme se zabavili omalovánkami, takže nouze o zábavu rozhodně nebyla. Po hodině cesty vlaku jsme byli v Pardubicích, kde se polovina skupiny odebrala raději domů dospat ranní vstávání a druhá, jak už je zvykem, pokračovala do naší hospody ještě posedět a vychutnat si to dnešní vítězství.


A aby toho nebylo málo, od 18:00 se konal další zápas na Dukle – BK JIP Pardubice : QUANTO Tuři Svitavy. Dorazila nás opět hromada lidí, až na pár výjimek, kteří se z nějakého nepochopitelného důvodu nemohli dostavit. Atmosféra se rychle rozjela a už na začátku měla Beksa hezký náskok. Ten se nám podařilo udržet až do samotného konce, kde i přes pokřiky „Dejte kiloo“, zůstal stav Pardubice – Svitavy 95:78. (fotky ze zápasu od Staníka)

Napala Alžbětka09
Zdroje fotek: R.Klier – K.Kudláček – S.KolaříkJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

You May Also Like

2 thoughts on “FK Bohemians Praha : FK Pardubice (0:3)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *