300kiláků na fotbal? Report ze Sokolova

Naši borci zavítali na půdu Sokolova v rámci 18.kolo Fortuny národní ligy. Po tragickém výkonu v domácím zápase se Sigmou (0:3) jsme se rozhodli podpořit náš klub i na Západě Čech. Sobota 10:15, čas výkopu utkání – vzali jsme to jako výzvu a vyrazili jsme na historicky první výjezd do Sokolova.

V ranních hodinách se scházíme na vlakovém nádraží v počtu 12ti hlav. V momentě odjezdu zjišťujeme, že polovina ultrasáků byla ve vagoně, který byl v Pardubicích odpojen! Vlna vzteku a nevěřícností nás pohlcuje, nicméně problém je vyřešen ochotou člověka, který neváhá ve 3 ráno sednout do auta a dovézt onu skupinu do Prahy na nádraží, kde se opět scházíme. Radost máme obrovskou a přenášíme si ji i po zbytek výjezdu.

sokoPřibližně 280 kilometrů dlouhou cestu si krátíme zpíváním chorálů, lepením samolepek, někdo se snažil o spánek. Personál ČD (jeden z nich se zaučoval) nás nechává v celku bez povšimnutí. Ovšem po příjezdu Sokolova nás opisují četníci a žádají náhradu škody, kterou jsme údajně způsobili ČD. HAHAHA. Rozlitá „tekutina“ v kupé nejspíš naplňuje skutkovou podstatu trestného činu a je po nás vymáhána pokuta. Takže jsme se zasmáli a vyrazili na stadion.

Oceňujeme přístup sokolovské security, kdy nám povolojí pyro, občerstvení taky OK. V sektoru se nás schází na 16 fanatiků. Vyvěšujeme flagy „Ultras Pardubice“ a „Cremator Comando“.Díky umístění sokolovského stadionu se náš support solidně rozléhlá a po vstřelení úvodní branky bouříme z plných plic. V průběhu zápasu se odpaluje pár kusů pyrotechniky. Ke konci zápasu sílí tlak domácích hráčů a my se nadechujeme k fandění, abychom odjeli s pocitem, že jsme nenechali v sektoru všechno a hlavně odjeli s 3 body. Podařilo se! Na hráčích byla vidět upřímná radost. Dostává se nám poděkování a respekt nejen od hráčů, že jsme vážili dlouhou cestu i přes drsný dopolední termín. Cesta zpět do východočeské metropole je poklidná. Možná i proto, že na oslavu vítězství kupujeme hodně litrů vína.

Velký dík všem, co vyjeli a nenechali se odradit první domácí porážkou, termínem a cca 560 kilometry jízdy za našim klubem. Jen tak dál!!! Za Pardubice!

Počet diváků: 500
Počet fanatiků z Pardubic: 16


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *