VYZPOVÍDALI JSME ONDRU VENCLA!

1.Ahoj Ondro. Mohl by jsi se nám krátce představit a říct něco o své kariéře?
To bude jednoduché. Od mala hraju v Pardubicích. Nezačínal jsem ale jako většina kluků v MFK Pardubice, ale hrál jsem za místní FK AS, kde jsem měl hřiště za barákem. V 7 třídě základní školy jsem se přesunul do Ohrazenic, a když jsem překročil dorostenecký věk, tak jsem se stěhoval na seniorskou základnu na Vinici. 

2.Proč jsi se rozhodl odejít hrát druhou ligu právě na Slovensko?
Chtěl jsem ve svém životě udělat nějakou změnu. Jak jsem psal, tak jsem byl od mala v Pardubicích a cítil jsem, že je čas se přesunout jinam. Měl jsem nabídky i z jiných klubů české druhé ligy, ale rozhodl jsem se pro Slovensko.

3. Jak si Nitra vede v letošním ročníku? Pokud se nemýlím, tak v sezóně  2013/14 tým sestoupil z 1. Ligy. Jsou nějaké ambice na postup?

Ambice na postup jsou. Momentálně se nacházíme na 4. Místě, ale tabulka je strašně vyrovnaná. Na Slovensku to je rozdělené do dvou skupin: Západ – Východ a do 1. Ligy postupuje pouze jeden tým.

4.Vraťme se trochu zpátky a zavzpomínejme na Pardubice…Jak bys hodnotil tvoje mnoholeté působení v červenobílém dresu? Je něco, čeho lituješ?

Moje působení ať hodnotí někdo jiný. Já to nemám moc rád. Ničeho nelituju, do všech tréninků a zápasů jsem chodil naplno – někdy se dařilo více, někdy méně. Jedinná věc, která mě asi trošku mrzí je to, že jsem nedostal příležitost si zahrát na Spartě.

12342409_1256598324357765_1982592134205543144_n

5. Máš nějaké období nebo moment, na který rád vzpomínáš?

Celé období v Pardubicích bylo strašně fajn. V šatně super parta, kluci se kterýma se známe několik let.


6. Sleduješ sám ULTRAS A HOOLIGANS scénu? Ať už pardubickou, nebo Českou. Je někdo,kdo se ti z tohohle pohledu líbí?
Abych se přiznal tak tuto scénu moc nesleduji. Když se dívám na výsledky zápasů, koukám na počet diváků a odhaduji, jaká tam asi mohla být atmosféra. Z vlastní zkušenosti vím, že třeba v Opavě jsou fanoušci fantastičtí. Má to ale taky svou druhou stranu, když se na hřišti nedaří, není to nic příjemného. Nesmím opomenout Ostravský Baník – fanoušci i po pádu do druhé ligy jsou neuvěřitelní a vzájemný zápas právě s Opavou byl asi vrcholem co se týká návštěvy a atmosféry zápasu druhé ligy.

7. Ve FNL není mnoho soupeřů, kteří mají početný, nebo organizovaný kotel. Vzpomínáš na nějaký zápas, který se Ti po fans scéně líbil (Doma/Venku)?
Nejvíce vzpomínám na derby s Hradcem Králové. Ať už zápas v Hradci, nebo doma, kdy hradecpostupoval byla atmosféra výborná.

11217540_1138598059489107_4123705018029019119_n

8. Ultras Pardubice fungují více než 3 roky, prošli jsme si peklem i nebem. Početné výjezdy do Zlína, Budějic, Prahy, Kolína byly zatím naším vrcholem. Byla podpora ne venkovních utkáních znát?

Dříve jezdilo spíše pár jedinců.
Musím říct, že postupně jsme si toho všímali s klukama v šatně více a více. Ať už zmiňovaný Kolín, nebo výjezdy do Prahy bylo opravdu hodně fanoušků.

kolin1

9.Pamatuješ si ještě nějaký chorál z našeho repertoáru?
Stačilo by mi jednou slyšet a určitě by mi to hned naskočilo…my jsme kurvy z Vinicééé…!

10. Má Nitra nějaké aktivní fanoušky? Popřípadě v jakých počtech se schází na domácích a venkovních utkáních.

Aktvních fanoušků moc není – na první domácí zápas jich bylo sice v kotli cca 150, ale poté už nepřišly – dali přednost hokeji. Na druhou stranu musím říct, že fandí celý stadion.

ultras-nitra-2
11. Ve FNL má nejpočetnější fanoušky Baník a Opava. Jsou i v  DOXXbet lize takové tábory?
To opravdu ne, na Českou i Slovenskou druhou ligu je toto velký nadstandart.

12. Jaký je rozdíl mezi druhou Slovenskou ligou a druhou Českou po fans scéně?

Řekl bych že to je podobné.

13. I tebe se musíme zeptat…jaký máš postoj k pyrotechnice při zápasech?

Pyro není zločin

kolin2
14. Navštívil jsi v podzimní části nějaké utkání Pardubic? Nebo ještě nebyl čas? Minulou sezónu se tým umístil nejlépe v historii 2. Ligy. Co říkáš na letošní postavení v tabulce?
Plánoval jsem navštívit kolik zápasů půjde, bohužel termíny zápasů se často křížily a když jsem byl třeba v Pardubicích, tak kluci hráli venku. Takže jsem nestihnul ani jeden zápas.

Musím říct, že kluky poznamenala častá zranění a bohužel se jim moc nedařilo. Ale pevně věřím, že se to na jaře určitě zlepší.

15. Díky za rozhovor! Ať se Ti na Slovensku daří a snad se ještě uvidíme při děkovačce v červenobílém dresu!

I já Díky.
Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *