STATISTICKÉ OKÉNKO

Příliš dlouhá zimní přestávka se stále nechýlí ke svému konci. Mnozí z Vás už netrpělivě vyhlíží první jarní zápas. Tím je pro naše Pardubice 17. kolo Fortuna národní ligy, ve kterém se v sobotu 3.3. od 10:15 představí na domácí půdě proti rivalovi z Hradce Králové.

Půjde o velký fotbalový zápas našeho regionu. Slovem se o východočeském derby zmíníme přibližně týden před jeho startem. V tomto článku se společně podíváme na výsledky a statistiky v podzimních částech sezony 2016/2017 a 2017/2018.

…před rokem… Po podzimu dvě místa od sestupu…

Pardubický klub po odehraných 15 kolech podzimní části sezony 2016/17 přezimoval na 13.místě. V domácím prostředí získaly Pardubice pouhých 10 bodů ze 7 zápasů, což není ani polovina zisku bodů z 21 bodů možných. Ještě bídnější forma zastihla náš klub na venkovních hřištích. Mimo domácí stadion získali Pardubáci pouhé 4 body z celkově možných 24.

V celkovém součtu podzimních zápasů byl klub na 13.místě se ziskem 14 bodů, za 3 výhry a 5 remíz, při záporném skóre 11:21. Tragická obrana, nedostatek vstřelených gólů. Takto jednoduše lze shrnout podzim 2016 z pohledu Pardubic.

Jak jistě víte, tak na jaře naši borci předváděli skvělé výkony, které je katapultovaly do klidného středu tabulky FNL.

 ...rok se s rokem sešel… Pardubické povstání a dva body od postupu

 Ale kdeže jsou loňské časy? Po 16 kolech aktuální sezony přezimují naši borci na 5.místě. Výrazný výsledkový progres, ale co zatím stojí? Nebo lépe řečeno kdo?

 Při pohledu na bilanci v domácím prostředí je jasně patrné, kde Pardubáci mají největší přísun bodů. Celkem šestkrát jsme zvítězili Pod Vinicí, jen dvakrát prohráli. Při pohledu na nejúspěšnější týmy v domácím prostředí spatříme FKP na 3.místě celé soutěže!

Výsledky za branami nejkrásnějšího města v Čechách také doznaly zlepšení. Při aktivním skóre 7:5 jsme si odvezli 10 bodů za 3 výhry a 1 remízu.

Přestup ofenzivního středopolaře Pavla Černého přineslo na kopačky pardubických větší klid a organizaci útočné hry. Tento přestup můžeme označit za velmi povedený.

Pouhých 13 inkasovaných branek ze 16 zápasů je výborným vysvědčením obranné fáze. Velkou měrou k němu přispěl brankář Milan Knobloch. Milan vychytal 6 čistých kont. Společně s třineckým kolegou Palečkem jsou v této statistice těmi nejlepší.  KNOBLOCH DO REPRE!

„Dáš více branek, než soupeř, tak vyhraješ“. Tímto heslem se řídila naše ofenzivní linie a za podzim rozvlnila síť třiadvacetkrát.. Oproti loňskému roku tu máme zlepšení o 11 branek. Velký podíl na tom má hráč se jménem Michal Petráň, který propálil brankáře soupeře šestkrát. A je 7.nejlepším „šuterem“ ve FNL (a to má odehráno pouze 12 utkání). Proto druholigovými stadiony se rozléhá popěvek MICHAL PETRÁŇ GÓL, MICHAL PETRÁŇ GÓL, MICHAL PETRÁŇ TO JE ŠAMPIÓN (3.3. 2018 zazní třikrát?).

O hráči, o kterém už šla řeč, vstřelil 5 branek – Pavel Černý. Jiří Piroch a Tomáš Ladra vstřelili shodně 3 branky. Láďa Mužík dokázal vstřelit dva góly.

Závěrem je potřeba označit defenzivní činnost týmu za velmi dobrou. Ovšem stoper Piroch (vstřelil 3 branky, odehrál 15 zápasů) a krajní bek Surzyn (16 zápasů) v jarní části sezony nebudou s největší pravděpodobností oblékat pardubický dres. Podaří se během zimních tréninků zalepit tyto odchody?

Pro zajímavost.  Spanilou jízdu v této sezóně nezažívají nejen fotbalisté z východočeské metropole. Fotbalisté z Třince získali o jeden bod méně po podzimu v roce 2016 než-li FKP. Po uplynulém podzimu roku 2017 mají třinečtí o 2 body více a okupují postupovou příčku do HET ligy! V sezoně 2012/2013 vršovická Bohemka postoupila do nejvyšší ligy se ziskem 53 bodů.

SPOLEČNĚ ZA PARDUBICE! ZA PARDUBICE BIJE NAŠE SRDCE!

OVLÁDNEME DERBY!

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *