Chceme do TOP 5 v Česku, říká Sajfi…

Před několika lety stál u zrodu skupiny Ultras Pardubice. Nyní si užívá první měsíce novomanželského života. Fotbalový klub z Pardubic hraje zápasy druhou sezonou mimo své město, i přesto vyrazí podpořit svůj milovaný klub. Jeden z předních lídrů UP SAJFI nás provede toulkami fotbalem…

První krůčky na fotbalový zápas byly po boku jeho staršího bratra. Ve městě se konalo derby s Mechovem. Hostující fanoušci šli pěšky z Polabin a po cestě vytvářeli pekelné scény. A 7letý Sajfi,na prvním zápase FK AS Pardubic, nejspíš spřádá první plány, jak založit Ultras Pardubice.

Zrod skupiny a jiné odpovědi na otázky najdete na následujících řádcích…

Jak vznikla skupina UP?

Ve třetí lize jsme byli pod záštitou oficiálního fanklubu, ale většina aktivních cítila, že skupina směřuje jiným směrem, a tak jsme se po interní dohodě rozhodli působit pod hlavičkou UP.

Skupina vznikla těsně před zápasem s Hradcem, který se uskutečnil po asi 15 letech, takže velký zápas. Na zápase má zároveň premiéru naše hlavní zástava, kterou můžete vídat dodnes!  Doporučuji si ještě přečíst rozhovor se členem skupiny HHB, která působila na LS! Článek naleznete na našem webu.

Naše skupina fanatiků má samozřejmě mnohem hlubší kořeny, ale pod názvem ULTRAS Pardubice se prezentujeme oficiálně od 28.7.2013.

Kam si přeješ, aby skupina UP došla v budoucnu?

Bohužel mi osobní život teď nedovoluje se fotbalu věnovat tolik, kolik bych si přál. Přesto jsem rád, že to kluci ve skupině táhnou dál a šíří jméno UP obstojně i v nejvyšší soutěži. Zažil jsem ve skupině pády i vzestupy. Myslím si, že postupová sezóna byla zatím náš strop! Jsem ale přesvědčený, že s novým stadionem a fotbalem v Pardubicích se vše změní a UP poroste dále. Budu spokojen, pokud se dostaneme s UP do TOP 5 české ligy. Velkou budoucností by mohla být Pardubická Omladina, která ale potřebuje ještě dozrát. Pokud mladí budou chtít, můžou dokázat velké věci…

 

Nejvíce chválím kluky za nápis pro novomanžele :D  Samozřejmě se klaním klukům za přístup v tak těžké fanouškovské době!

 

Jak hodnotíš působení FKP 1.lize?

První sezóna vyšla klukům nad očekávání a myslím si, že každý fanoušek Pardubic musel být maximálně spokojený. Nebudu brát jen výsledky, ale i samotná hra vypadala velmi dobře. V druhé sezóně přišlo bohužel to, co jsem už očekával v té první. Měli jsme velmi těžký začátek ligy, a to se možná také podepsalo na celkových výkonech, těžko říci. Dalším faktorem je to, že nedošlo k téměř žádnému posílení kádru (až na Mojmu), a to jsme přišli o dva klíčové hráče- Míšu a Ewa.

Co pro tebe znamená fotbal?

Fotbal pro mě znamená hodně, jelikož se v tomto prostředí pohybuji od mala. Je to pro mě prostor, kdy se můžu odreagovat od běžných starostí, pokecat s přáteli a vyplavit všechny démony z těla 😊

Jak vzpomínáš na stadion pod Vinicí?

Vinice je srdcová záležitost, prožil jsem tam spousty krásných zápasů :D Nezapomenu na vyprodaný špíl se Spartou, kterou jsme v osmifinále poháru porazili 1:0!

S největší oblibou vzpomínám na postupový zápas s Vyšehradem (11.07.2020 4:1)! Rád bych si nechal vymazat všechna prohraná derby! Hlavně to poslední), kdy nebyla vidět ani bojovnost na hřišti! (0:2 v MB)

V podzimním zápase v Ďolíčku  se poprvé objevila fanouškovská vlajka podporující Jana Jeřábka. Prozraď více…

Honza je pro mě ikona pardubického fotbalu, a proto jsem se s kamarády rozhodl vytvořit vlajku „JJ14“, ten borec si vlastní vlajku zaslouží. Honza je osoba, která se už v klubu nikdy nenajde. Ukažte mi, kdo by pral spoluhráčům dresy a byl i profesionálním hráčem?! Jeho přítomnost na hřišti znamená pro nás hodně! Je to prostě KAPITÁN!

Jak se těšíš na LS?

Strašně moc! Jsem rád, že naše práce, kdy jsme pořádali pochody, petice, se vyplatila a u Labe nám roste nový domov!

Jaké produkty se budou prodávat v eshopu nebo ve stánku na LS?

Již delší dobu mám v hlavě spoustu produktů, které jsem chtěl vždycky prodávat. Nový stadion nás nakopne a konečně otevřeme Up-shop.

Do zpráv chodí zprávy typu: Kdy UP ovládne jižní tribunu v Duhové aréně?

Snad nikdy, vždy jsem byl proti tomu, abychom se cpali na hokej. Náš rajón je u fotbalového hřiště!

Vyber jeden zápas z první (od postupu) ligy, na němž jsi byl, a popiš tvůj zážitek.

Určitě první “domácí“ zápas s pražskou Slavií (srpen 2020 1:1)! Od kotle nechybělo vůbec nic! Skvělá účast lidí na stadionuz Pardubic, efektní pyro, 2 povedené prezentace  a skvělý výkon na hřišti!

  • Jsi znám jako předseda, který zastane všechny role moderního fanouška. Rozjíždění supportu, udáváním rytmu bubnu umíš nabudit kotelníky k fanatismu. Velká pochvala ti patří za grafiku skupiny UP. Poskytuješ rozhovory supporters.cz a podílel si se na podcastu Hovory z Vinice. Co k tomu říct?

Podcasty lidem celkem chybí, každopádně to je věc, kterou bych chtěl jednou obnovit! Dále Libera je mi strašně líto, byl to dobře dělaný projekt a vůbec netuším, proč pořad zmizel z FKP TV.

Snažím se sledovat celou scénu, ale nejvíce čerpám z Polska, kde mají grafiku na velmi dobré úrovni.

PŘES 15.200 KM mají na svém kontě největší fanatici ze skupiny v 1.lize. Respekt všem!

Co říkáš na aktuální situaci s omezeným počtem diváků?

Já už celé situaci nerozumím, ani nevím, co platí a neplatí! Každopádně jsem pro plné stadiony!

Tvůj tip jak dopadne liga? Umístění na špici, kdo půjde do baráže…?

Nejsem vůbec dobrý tipař, ale myslím si, že přímo spadne Karviná, ligu vyhraje SKS a Pardubice uhrají dvojzápas v baráži! Za Pardubice, bije naše srdce <3

Tvoje poselství lidem na závěr?
Přej a bude ti přáno!

Skupina Ultras Pardubice v roce 2023 oslaví 10 let na ultras scéně v tuzemsku. Poděkování patří každému, kdo se kdy postavil na pomyslné značky v našem kotli a z plných plic zpíval chorály Ultras Pardubic. Oslavme společně 10 let UP na novém stadionu!!

Díky za vše, předsedo!

#PLNYTRIBUNYBLAZNIVYCHFANOUSKU


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *