JIRKA LETÁČEK ODPOVÍDÁ: VŠICHNI NA DERBY!

V další sérii rozhovorů z dílny Ultras Pardubice, pokračujeme s odchovancem FK Pardubic, Jirkou Letáčkem alias Lety. Na kontě má již 16 vychytaných nul v A-týmu, například z derby hrané na Vinici v květnu 2019 (0:0, Fousek nedal prázdnou bránu!). Připíše si Lety další čisté konto v nadcházejícím derby? Pojďte se společně s námi podívat na várku otázek, kterou si připravili fanoušci ze skupiny Ultras Pardubice.

Proč zrovna brankářské řemeslo, Lety?

Když jsem začínal s fotbalem, byl jsem největší, nejširší a nechtělo se mi moc běhat. Tak mě postavili do branky, balony mě začaly trefovat, mne se to líbilo a bavilo. Jsem za tu volbu moc rád!

Do kdy máš platnou smlouvu?

Ještě rok a půl, do léta 2023.

Už jsi řešil ve své kariéře nabídku z jiného klubu?

Ne.

Jaké místo má jméno Jan Jeřábek v pardubické fotbalové historii?

LEGENDA! Myslí, že v české historii fotbalu existuje málo hráčů jako je on, jestli vůbec někdo takový je. Spousta hráčů bylo výborných na hřišti, jsou v síních slávy, ale Jeřáb je jen jeden! Legenda! Kdo může říct, že to z divize dokopal až do ligy? Kdo může říct, že si před domácím zápasem na Vinici posekal a nalajnoval hřiště, pověsil sítě? Kdo může říct, že se stará o praní věcí svých spoluhráčů? A navíc, je to skvělý kluk, který nezkazí žádnou srandu a pro tým by se rozdal.

Co obsahuje nejčastěji tvůj jídelníček?

Kuřecí maso s rýží, občas už to nemůžu ani vidět.

Kdo je tvůj brankářský vzor?

Petr Čech a Gianluigi Buffon.

Tvůj fotbalový sen?

Přestup do zahraničního klubu. Největší sen je hrát fotbal v Anglii.

Jaká je ideální fotbalová 11ka podle Letyho?

!Jirka Letáček! – Rüdiger, Bobucci, Chiellini, Alba – Jorginho, Kovačić, Marcelo – Mbappé, Messi, Ronaldo.

Co posloucháš za hudbu? Oblíbený film/seriál/kniha…

Hudbu asi všechno. Filmy mám rád s The Rockem a všechny Need for Speed. Nejoblíbenější knížky byly o Petru Čechovi.

Jsi znám jako vášnivec do otužování . Kam chodíš? Ještě je někdo v týmu, kdo drží partu v otužování?

Vytvořil jsem si doma na zahradě takový plac, chodím tam každé ráno. Když je ale příležitost, tak vlezu do vody kdekoliv. Partu drží nejvíc trenér Shejbal.

Máš 14 startů za Českou republiku v kategorií U16-18, na které zápasy vzpomínáš nejraději?

Nejvíce vzpomínám na derby se Slovenskem, zároveň to byl můj první zápas, který jsme vyhráli. Dále na zápas proti Francii nebo na zápas s Dánskem, kdy bylo skvělé počasí a zvítězili jsme 4:2.

Marka Boháče zranil Tomáš Čvančara. Běžela 28.minuta a ty jsi nerozcvičen nastupoval ke svému premiérovému startu ve F:L. Na světelné tabuli svítí výsledek 0:0. Na konci prvního poločasu dostává brazilský fenomén Carlos Cadu červenou kartu a na penaltu se chystá Tomáš Smola. Představoval sis takto svojí premiéru v nejvyšší české lize? Do zápasu zasáhl i další odchovanec FK Pardubic, Honza Řezníček, v opavském dresu nastoupil v 80.minutě, který skončil vítězstvím domácí Opavy tím nejtěsnějším možným rozdílem.

Premiéra v 1.lize přišla nečekaně, ale jsem za to ohromně vděčný! Věřím, že odchytané minuty budou jen přibývat.

Odchytal si téměř celé jaro 2021 a vedení FKP přivede na 2leté hostování Jakuba Markoviče. Jak se na to díváš s odstupem času?

S odstupem času jsem rád, stali se z nás dobří kamarádi. Seznámili se i naše přítelkyně. Vycházíme spolu a jeden pro druhé jsme určitě motivací. Navzájem se posouváme, avšak chytat chci vždy já!

Čekal jsi, že do této sezony vstoupíš jako 1.brankář?

Nic nemůžu čekat, vždy trénuji na 100% a snažím se do sestavy dostat!

Co si lze vzít od Marka Boháče?

V nějakých situacích v zápase jeho zkušenosti, které má již zažité ze své kariéry.

Na který zápas vzpomínáš nejraději?

Nejraději vzpomínám na zápas s Vlašimí. Vyhráli jsme 1:0, chytil jsem penaltu a připsal jsem si několik dobrých zákrok. A nemůžu zapomenout na ten poslední zápas, postupový!

Jak se ti chytá v Ďolíčku? Na kterém stadioně se ti chytá nejlépe, na kterém nejhůře?

Suprově! Místní stadion jsem si oblíbil, působí tak domácky. Mám to tam rád. Další oblíbený stadion je asi v Mladé Boleslavi, s ohledem  na poslední zápacs co jsme tam hráli (win 3:2 v MB!). Nejhorší asi bylo hrát v Příbrami.

Byli jste na zahraničním soustřední ve španělské Esteponě, přibliž nám tvé dojmy..

Soustředění bylo nad očekávání dobré. Měli jsme k dispozici parádní hřiště, jídlo, regeneraci a počasí. Mám z toho dobrý pocit, že jsme tam kvalitně potrénovali a jsme na ligu připraveni.

Jak jsi bojoval s virem, co vás poslal do karantény? Trénuješ?

Byl jsem nucen nějaký ten den jen ležet. Nyní už se cítím dobře. Pojal jsem vše zodpovědně a připravuji se tak, abych byl schopen opět naskočit do plného tréninku.

Celkem 41 branek obdržela defenziva FKP, hlavní důvod vidíš jaký?

Zbytečné individuální chyby a v některých situacích chybělo více štěstí

Jaký je rozdíl mezi týmem a partou v FKP ze sezony 20/21 a týmem FKP z této sezony?

Asi nějaká ta energie v kabině, myslím si však, že teď v zimě se kabina doplnila o super kluky a najeli jsme na tu starou dobrou vlnu!

Jsi pro fanoušky na stadionech? Nechytá se lépe, když je klid na tribunách?

Jsem jednoznačně PRO! Fanoušci k fotbalu patří! Na tribunách musí být živo, musí tam být bordel. Těším se na začátek března a plné rozvolnění!

Ptáš se někdy, proč není více fanoušků z Pardubic v pražských Vršovicích?

Upřímně ano, občas mě to i trochu mrzí, ale je to pochopitelné. Hraje se v Praze, fanoušci musí dojíždět. Věřím, že až budeme mít domácí stadion, že se počty fanoušků na tribunách zvedne.

Tvůj tip jak dopadne derby v sobotu v Ďolíčku?

VYHRAJEME !!!

Jak vnímáš zápasy s Mechowem? Jak derby vnímají nováčci v kabině?

Musíme to brát jako každý jiný zápas, přistoupit k tomu na 110%. Samozřejmě určitá větší motivace tam je. Cítíme, jak jak se to řeší mezi fanoušky a je to dobře ! Proto se tomu říká derby. Upřímně si myslím, že první vzájemný zápas to někteří kluci správě nechápali, se se tomu dá rozumět. Osobě jsem přesvědčen o tom, že přístup nových posil bude jiný než ten v posledním derby v Boleslavi. V derby uděláme vše proto , abychom uspěli. Zasloužíte si to, fanoušci!

Tvůj tip na umístění našeho týmu v tabulce na konci sezóny?

Věřím, že vybojujeme umístění mezi týmy v prostřední části tabulky.

Pozvi fanoušky na zápas o východní Čechy v Ďolíčku…

Rád bych pozval všechny fanoušky, kteří nám fandí, aby si udělali čas, vyrazili do Prahy a podpořili nás svými hlasivkami v prvním jarním zápase a nakopli nás k dobrým výkonům! My všichni v kabině uděláme maximum pro to, abychom si společně po zápase zařvali náš vítězný pokřik!. Těšíme se na vás!

ZA PARDUBICE, BIJE NAŠE SRDCE. DERBY JE NAŠE!!!!

Vstupenky kupujte zde:

https://bit.ly/36dOXz5

Jedeme společně vlakem, na vlakovém nádraží se srazíme v 11:30. Odjezd do Vršovic je ve 12:09. Všichni v černém!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *