KAPITÁN NOVÉ GENERACE FKP ODPOVÍDÁ!

Co sraz reprezentace, to Pardubák. Trenéři pardubické mládeže se těší velmi dobré reputaci díky skvělé práci s mládeží. FK Pardubice zásobují reprezentační výběry jak na běžícím páse. Požádali jsem o rozhovor Kubu Štichauera, lídra nové fotbalové generace z Pardubic.

Čau, jmenuji se Jakub Štichauer a pocházím z České Třebové. Je mi 19 let a momentálně působím jako kapitán v Pardubickém týmu U-19. Studuji v posledním ročníku na sportovním gymnáziu v Pardubicích. V roce 2014 jsem šel na hostování do Pardubic a pak až v roce 2016 jsem přestoupil na trvalo do FK Pardubice.

Máš fotbalový vzor a v jaké zahraniční lize si přeješ zahrát?

Můj životní sen by bylo hrát v anglické Premier League. Musím říct, že nemám jenom jednoho hráče, kterého bych obdivoval. Snažím se spíš vzít si od každého něco, ale nejvíce se mi líbí hra Kevina De Bruyneho! Můj oblíbený tým je Manchester City.

Jaká je tvá ideální fotbalová 11ka?

Mendy, zleva Cancelo, stopeři Dias + Ramos pravý obránce Hakimi  – střední záložníci De Bruyne – Kante – Modric a útok Salah – Benzema – Ronaldo.

Najdeš si čas na filmy/seriály? Co posloucháš?

Jelikož v týdnu nemám moc času tak moc nestíhám sledovat různé seriály a filmy, ale občas se rád na něco kouknu. Nejvíce mě baví akční filmy. Hudbu poslouchám hodně je to takový můj způsob regenerace. Hodně poslouchám rap, jak český tak i zahraniční.

Kolik tréninků v týdnu musí zvládnout mistři podzimu?

Máme celkem 6 tréninků v týdnu + zápas o víkendu, takže opravdu hodně času se věnujeme fotbalu. Osobně mimo sezónu se věnuji i jiným sportům jako například plavání, tenis, volejbal, basket a dalším, ale v sezóně se soustředím převážně na fotbal.

Jaká jsou tréninková zařízení pro mládež v Pardubicích?

Musím říct, že v Ohrazenicích toho máme poměrně dost. Je tam posilovna nebo vířivka. Nově i sauna a mnoho dalšího. Já osobně asi využívám nejvíce posilovnu, můžu se tam jít rozcvičit, protáhnout, válcovat a sílit.

Ohodnoť svoje výkon v podzimní části soutěže…

Hodně se snažím řídit naši hru a pomáhat mladším hráčům. Podzimní část bych hodnotil velmi pozitivně z mého pohledu, samozřejmě bych chtěl stále zapracovat na několika věcech. Snažil jsem se být rozdílovým hráčem a pomoci týmu k úspěchu, jak herním, tak i výsledkovým, a to si myslím že se mi celkem podařilo.

V unikátním zápase proti třetiligovým Živanicím vstřelil 2 branky!

Jaké osobní cíle si dáváš na rok 2022?

Samozřejmě bych chtěl udržet vedoucí místo v naši soutěži, ale také už bych se chtěl více prosazovat v mužském fotbale.

Kdo je podle tebe neužitečnějším hráčem ve vašem týmu?

Velmi těžká otázka. V první řadě musím říct, že všichni kluci předváděli skvělé výkony, ale kdybych měl vybrat nejdůležitějšího hráče tak bych zvolil z mého pohledu našeho brankáře Filipa Nalezinka, který předváděl opravdu skvělé výkony.

(Filip Nalezinek (2003) dostal jako 2.v soutěži nejméně branek. Pouze pražská Sparta je v obdržených brankách lepší než borci z Pardubic.)


Ve středu 25.01. si nastoupil poprvé za Áčko v rámci Tipsport ligy. Pocítil si rozdíly?

Rozhodně se to lišilo od našich zápasů v dorostu. Byl to skvělý zážitek, za který jsem velice rád, rozhodně mi to ukázalo věci, na kterých bych měl pracovat, abych se i v budoucnu mohl prosadit v Áčku. Možná jenom výsledek mě zklamal(1:3), ale jinak si na nic víc nemohu stěžovat.

Co povíš o kouči U-19 Pavlu Němečkovi ?

Působím pod ním už pár let a musím říct, že je docela přísný, umí zvýšit hlas, ale ví, co od hráčů chce a pomáhá jim se zlepšovat.

Tvůj táta Miroslav je trenérem v FKP kategorie U-15…

S tátou jsme spolu hodně trénovali. Hlavně v době, kdy bylo zakázané trénovat a hrát zápasy. Velmi mi pomáhá a jsem rád, že spolu můžeme rozebírat zápasy a bavit se o fotbale. Skoro každý týden koukáme na nějaký zápas a rozebíráme různé poznatky.

Máš agenta?

Momentálně nemám nikoho.

Prosadit se do A-týmu je o trpělivosti a tvrdé práci. Co vám radí trenéři cestě do sestavy Áčka?

Rádi bychom všichni dostávali více prostoru, ale také momentálně je těžké zařazovat mladé hráče. Bojujeme o udržení, tak doufám že se v budoucnu dočkáme víc příležitostí pro mladé hráče. Osobně nesmím chybovat v nebezpečných prostorech a více číst hru.

Jak dopadne naše Áčko v jarní části Fortuna ligy?

Doufám, že se dostanou co nejrychleji ze sestupových pozic a budou hrát v prostřední skupině tabulky.

Sleduješ ultras fanouškovskou scénu?

Vždycky jsem si vážil věrných fanoušků, kteří stáli za svým klubem v jakýchkoliv chvílích. Osobně si myslím, že fanoušci jsou nezbytná součást tohoto sportu.

Jenom chci na závěr poděkovat za otázky. Vážím si podpory od vás všech a snad si dáme ještě někdy rozhovor. Jakub Štichauer

 

My děkujeme za tvé odpovědi. Držíme palce celému týmu!

Za Pardubice, bije naše srdce <3

V NEDĚLI ČEKÁ NAŠE ÁČKO PRVNÍ JARNÍ ZÁPAS, V 15:00 DORAZÍ ŠOHAJOVÉ Z UH. O 14 DNŮ POZDĚJI SE KONÁ VÝCHODOČESKÉ DERBY. HECUJTE SE FANATICI!

 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *