VÍŤA ZAVŘEL ODPOVÍDÁ!

Pardubáci skončili na skvělém 7. místě ve své premiérové ligové sezóně.  Do té druhé sezony jsme vstoupili beze jmen jako Michal Hlavatý, Brazilec Ewerton či univerzál Michal Surzyn. 03.01.2022 odstartovala zimní příprava před napínavou jarní částí nejvyšší ligy. Nemohlo nám uniknout, že na pardubické Vinici se proháněla nová jména. Více o posilování kádru nám prozradí sportovní ředitel FK Pardubic, Víťa Zavřel.

Najde se část fanoušků pardubického fotbalu, která každé přestupové okno vyhlíží „zvučnější“ posilu. Jaká je koncepce klubu na přestupovém poli? Co těmto fanouškům vzkážeš?

Nikdy není záruka, že starší zkušený ligový hráč, který má už jméno v lize, že nám pomůže. Chápu samozřejmě fanoušky, ale musím připomenout, že např. hráči Joel Kayamba, Ewerton, Hlavatý a další hráči, kteří dříve k nám do klubu přišli, tak je nikdo neznal a oni nám velmi pomohli. Budeme se maximálně snažit, abychom klub vhodně doplnili a zvládli dobře jarní část sezóny. Koncepce je jasná, dělat co nejlépe mládež a občas přivést ze zahraničí zajímavého mladého hráče, který bude náš hráč a bude mít pro náš klub perspektivu.

Na který zápas z podzimní části si vzpomeneš určitě i za pár let?

Určitě na zápas v Mladé Boleslavi, kde jsme brzy vedli úžasně 0 : 3 a říkali jsme si, že dokonce zápasu zbývá ještě moc času, Boleslav nás zmáčkla, začala si vytvářet hodně šancí, pak přišel první gól od Ewertona, další šance ze strany Bolky, pak utekl Mojmír Chytil, který mohl zvýšit na 1 : 4, ale nedal, další šance domácích, Jirka Letáček podal fantastický výkon a já se klepal na tribuně, abychom vedení udrželi. Nakonec se štěstím zápas skončil 2 : 3. Byl to zápas, kde bylo vše, byl jsem vyčerpaný 😊.

Přímí konkurenti v boji o udržení mezi českou elitou také zbrojí na klíčovou část sezony. Jak se hodnotíš prozatimní přestupovou aktivitu týmů z Teplic, Jablonce a Karviné? 

Sledujeme to, ale soustředíme se sami na sebe. Dáme prostor více hráčům formou zkoušky, abychom mohli vybírat a byl vhodně doplněn hráčský kádr pro jarní část soutěže.

Který z postů na hřišti je potřeba posílit? 

K Robinovi Hranáčovi potřebujeme přivést ještě jednoho univerzálního obránce, chceme přivést dvě křídla, tedy krajní záložníky ( Rezek + 1 ) a také jednoho středního kreativního záložníka.

Může klub v naší pozici uvažovat, že získá na hostování hráče z klubů ze špičky ligy v závěru zimního „přestupáku“?

 Dovedu si toto u jednoho hráče představit!

Jaká bude fotbalová ideální „jedenáctka“ podle Víti Zavřela, když by měl „neomezený“ rozpočet?

V rámci české republiky…. ?? , tak bych investoval do nákupu mladých talentovaných vyzkoušených hráčů, v kterých vidím velkou budoucnost – perspektivu : Hlavatý, Ewerton, Chytil, Kohút, Hranáč , Šulc, Pojezný atd.. Nechci tady uvádět hráče jako třeba Adam Hložek, kteří v rámci české ligy  nikdy nikam nepřestoupí. Toto je cesta, která by mě uspokojovala. K tomu je potřeba zapracovávat co nejvíce našich odchovanců. Věřím, že každým rokem nám bude přibývat více našich velkých talentů v A týmu.

Kteří hráči jsou v hledáčku jiných klubů a můžeme se obávat zimního odchodu Cadua či T.Solila?

Nemyslím si, že by měl nyní v zimě někdo odejít z hráčů, kteří u nás hraji v základní sestavě a jsou to kmenoví hráči našeho klubu.

„PARDUBICE PATŘÍ MEZI NEJLEPŠÍ AKADEMIE“

 Jak hodnotíš aktuální stav tréninkových zařízení A-tým a zařízení pro mládež v Pardubicích?

Co se týče mládeže, tak máme tréninkové zázemí nadstandartní. Jsme celkově hodnoceni mezi nejlepšími akademiemi v republice a s tím souvisí i potřebná infrastruktura. Pravidelně do mládeže investujeme nemalé finance, naposledy jsme koupili sestavu 12 ks buněk do areálu Ohrazenice za 2,5 mil Kč, která bude nově sloužit jako zázemí pro trenéry mládeže a další šatny pro děti + jsme vybudovali velkou finskou saunu nyní v prosinci. U dospělých máme velmi dobré tréninkové hrací plochy v areálu Vinice, ale zázemí šaten a vše potřebné máme nedostačující, proto se velmi moc těšíme na nový stadion, kde budou k dispozici větší šatny, masérna, wellness prostor, kanceláře, prostor pro media. Jinak v každém ze tří našich areálu je něco nového každý půlrok. Neustále se snažíme vylepšovat potřebné zázemí.

Jak lze popsat výsledky mládežnických týmů? Jak si stojíme v české konkurenci?

Ve všech mládežnických kategoriích si vedeme velmi dobře, dokonce vlajková loď mládeže kategorie U19 je na 1. místě v extralize dorostu, což je nádherné. Máme velký počet mládežnických reprezentantu. Celkově mládež nám dělá radost. Sledujte celou mládež a naše reprezentanty ve výběrech, budou Vám dělat radost.

Která z pozic/oddělení v klubu je potřeba posílit?

Investovali jsme velké finance do GPS systému, určitě budeme potřebovat posilu na pozici analytika dat, zkušeného člověka v tomto, protože tento systém umí mnohem více, než zatím využíváme a hlavně je to časově náročné.

Partneři fotbalových klubů a akcionáři jsou nedílnou součástí sportovní světa, jak zvládají naši sponzoři těžkou dobu způsobenou neřádem SARS-CoV-2? 

Všichni jednotně stojíme za našim klubem, bereme to, že je to naše další firma, máme náš klub rádi, vypiplali jsme si ho. V době Covidu to máme všichni horší, to je jasné, tak to je, ale makáme dále. Naši partneři nám zachovali přízeň, za to jim moc děkujeme, vážíme si toho všichni akcionáři klubu.

Jaký je přínos Pavla Černého pro tým a kabinu? Neuškodilo v rozvoji D.Hufovi přítomnost na hřišti PČ9?

Je to stále pro nás nejzkušenější důležitý kvalitní hráč, který nám pomáhá jak na hřišti, tak mimo hřiště. Konkrétně David Huf by měl sledovat jeho hru a učit se od Pavla.

Lze nějak reagovat na spekulace, jež se objeví především po prohraných zápasech, že agenti hráčů na hostování  v FKP, mají vliv na výběr sestavy?

Toto je absolutní nesmysl, navíc se všemi agenty jednám za klub já a vzhledem k tomu, že jsem sportovní ředitel, ale zároveň jeden z majitelů klubu, tak si toto nikdo ani nedovolí ze strany agentu, aby měl podobné požadavky pro své hráče u nás v klubu.

 „Neudělení dotací od NSA nemá žádný vliv na revitalizaci Letního stadionu.“

Známe důvody proč nedopadla dotace od Národní sportovní agentury? Je ohrožena tím revitalizace LS?

O tuto dotaci žádalo město jako investor, takže podrobnosti zatím nevíme, ale předpokládám, že se bude město odvolávat a bude dále bojovat u NSA.  Město Pardubice má celou potřebnou částku na rekonstrukci stadionu v rozpočtu. Pokud by dotaci dostali, tak je možné část financí z města, které by tímto ušetřilo použít např. na rekonstrukci Brány borců a další.

Závěrem bych chtěl Vám všem popřát vše dobré v roce 2022 a poděkovat za podporu!

A my děkujeme za rozhovor…

Naši fotbalisté se po odehraných 19 zápasech nachází na 13.místě tabulky Fortuna ligy se ziskem 17 bodů. V těsném bodovém závěsu je tým FK Jablonec, s odstupem 6 bodů jsou skláři z Teplic a „beznadějně“ poslední je Karviná, která posbírala během podzimu bodů 5.

Nadcházející měsíce přinesou v zemích českých, moravských a slezských bitvy o mistrovské body. Naše koně vyběhnou  do závodu 05. února proti Šohajům z Uherského Hradiště. O týden později se odehraje válka mezi Severem a Východem, nýbrž Pardubáci zavítají do Liberce.

A ten další víkend?! DERBY! 19.02. 2022 si to rozdáme s rivalem. Tentokrát vítězně?!

Za Pardubice bije naše srdce!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

You May Also Like

One thought on “VÍŤA ZAVŘEL ODPOVÍDÁ!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *